Jak się nie pocić? Skuteczna metoda na pocenie

Pocenie to naturalny objaw organizmu podczas upałów czy stresujących sytuacji. Co jednak zrobić, gdy mamy problem z nadmierną potliwością? Poznaj sposób na poczucie komfortu, jeśli masz problem z nadmiernym poceniem.

Dlaczego się pocimy?

Pot jest naturalnym objawem organizmu i pozwala wyrównać temperaturę ciała. Pot może być wywołany przez różne czynniki, które można podzielić na:

  • Fizyczne – pocimy się ze względu na wysiłek fizyczny czy wysoką temperaturę.
  • Emocjonalne – pocimy się ze względu na stres czy w sytuacji zawstydzenia.
  • Medyczne – pocenie ze względu na chorobę czy działanie leków.

Jak działa Etiaxil?

Etiaxil działa tak skutecznie dzięki chlorkowi glinu w alkoholowej bazie. Chlorek glinu reaguje z wodą i białkami w kanale potu. Czasowo tworzy warstwę żelu, zapobiegając przed dotarciem potu na powierzchnię skóry, przy minimalnym podrażnieniu skóry. Korek z żelu zostaje rozpuszczony w ciągu kilku dni- zwykle 3-5 dni (w zależności od zastosowanego wariantu Etiaxilu) – podczas naturalnego złuszczania martwych komórek skóry.

Do wyboru mamy trzy warianty produktu:

Etiaxil Comfort – dla skóry delikatnej i wrażliwej

Etiaxil Original -dla skóry wrażliwej i normalnej

Etiaxil Strong – dla osób z dużym dyskomfortem potliwości

jak sie nie pocić

Bezpieczeństwo stosowania

 Etiaxil jest bezpieczny w użyciu, również podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią. Składnikiem aktywnym we wszystkich produktach Etiaxil jest chlorek glinu. Jego efektywność działania została udokumentowana zarówno w literaturze, jak i w badaniach klinicznych. Chlorek glinu, czasem może wywoływać podrażnienia, dlatego do Etiaxilu Comfort oraz Original dodano aktywny system pielęgnacji skóry. Technologia pielęgnacji skóry zmniejsza podrażnienia skóry, co sprawia, że formuły roll-on są wyjątkowe. Zawarty w formule alkohol posiada właściwości dezynfekujące, dlatego nie ma konieczności dodawania konserwantów. Dodatkowo oczyszcza skórę, odtłuszcza ją, dzięki czemu preparat działa równomiernie na powierzchni skóry, jednocześnie też szybko wyparowuje.

Więcej informacji o marce i pozostałych produktach znajdziesz tutaj: etiaxil