Kocia kawiarnia w Warszawie. Jak jest w Miau Cafe?

Kochasz koty i jednocześnie uwielbiasz kawę? Pokażę Ci cudownie milusińskie miejsce na mapie Warszawy, w którym się zakochasz od pierwszej minuty. Kocia kawiarnia to miejsce nietuzinkowe.

Jestem kociarą od wielu lat. Do tej pory miałam trzy koty, ale niestety nie jednocześnie. Uwielbiam kocią naturę i ich milusie futerko, prawdziwi kociarze na pewno wiedzą, o czym mówię, ale do rzeczy… Kocia kawiarnia co to właściwie jest? To miejsce, gdzie możesz posiedzieć jak w normalnej kawiarni, wypić kawę, ale jednocześnie otaczają Cię te cudowne kocie stworzenia. Do tej pory słyszałam o takim miejscu jedynie w Krakowie i choć kocham to miasto, to jakoś nigdy nie było mi tam po drodze. Po mojej przeprowadzce do Warszawy nieco się zmieniło jeśli chodzi o moją pracę.

Przeczytaj także: Wszystko o moim kocie brytyjskim. Aktualizacja luty 2021

miau cafe warszawa

Praca zdalna w Warszawie

Zaczęłam nieco się przebranżawiać, a co za tym idzie, wykonywać pracę zdalną. Jest to niezwykły komfort móc pracować z dowolnego miejsca na świecie, posiadając jedynie komputer i internet. Kocia kawiarnia do pracy zdalnej? No przecież to jest wprost doskonałe miejsce! Już nie musisz siedzieć w dresie na swoim nudnym home office. 

kocia kawiarnia w warszawie

kocia kawiarnia warszawa

Kocia kawiarnia Miau Cafe w Warszawie

Pierwszą kocią kawiarnią w Warszawie jest Miau Cafe w dzielnicy Mokotów. Właścielka – Pani Ania, to cudowna kobieta, która daje dom tymczasowy dla tych słodkich istot. W kawiarni koty są na pierwszym miejscu. To one są tutaj najważniejsze i nikt nie może im zakłócać spokoju. Należy bawić się z nimi tylko wtedy gdy zwierzęta mają na to ochotę.

Koty do adopcji w Warszawie

Istnieje także możliwość adoptowania jednego z kotków, ale formalności należy uzgadniać z fundacją, do której należą. Stałe domy otrzymało już ok. 40 kotów, które były właśnie w tej kawiarni.

Całkiem przypadkiem, na instagramie Miau Cafe zobaczyłam post z możliwością wynajęcia stolika do pracy zdalnej. Dwie godziny pracy w tym milusińskim miejscu to tylko 40 zł a do tego dostajemy pyszną kawę lub herbatę i ciastko. Aktualna sytuacja na świecie mocno daje w kość przedsiębiorcom, zwłaszcza branży gastronomicznej, więc moim zdaniem dobrze jest wspierać takie biznesy. 

kocia kawiarnia

Gdzie jest kocia kawiarnia

Jeśli chodzi o Warszawę to ja byłam jedynie w jednej kociej cafe i mogę w pełni Wam to miejsce polecić. Miau Cafe znajduje się na Mokotowie, a dokładniej przy ulicy Naruszewicza 30. Sytuacja w kraju ciągle się zmienia, więc najlepiej na bieżąco śledzić profil Miau Cafe, albo napisać wiadomość do właścicielki. Aktualnie (dane na dzień 23.03.2021) od godziny 14 do 18 można pogłaskać kociaki podczas zakupu kawy lub ciacha na wynos.

kocia kawiarnia warszawa

kocia kawiarnia warszawa

Praca z kotami

Podsumowując, kocia kawiarnia Polska zdecydowanie zaczyna się dopiero rozkręcać jeśli chodzi o tego typu miejsca. Ponadto uważam, że praca w towarzystwie kotów jest niezwykle relaksująca. I jakie to cudowne, że mogę tworzyć dla Was ten wpis, a na kolanach śpi jeden z kociaków.