Depilacja laserowa – czy warto ją wykonać?

Która z nas nie marzy o idealnie gładkiej skórze? Miewacie to uczucie kiedy w lecie chcecie ubrać krótkie spodenki, a nogi niestety są bardzo podrażnione po goleniu? Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykonać depilację laserową oraz, czy depilacja laserowa boli, przeczytaj poniższy wpis.

Depilacja laserowa jest sposobem na trwałe pozbycie się owłosienia. Jest to zbawienny sposób dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po goleniu czy zmagają się z wrastającymi włoskami. W moim przypadku po dwóch zabiegach depilacji laserowej poczułam ogromny komfort. Ja poddałam się epilacji na trzy obszary mojego ciała. Depilacja laserowa czy warto?

Przeczytaj także: Naturalny sposób na lepsze samopoczucie

  

Depilacja laserowa – czy warto?

Zacznę od tego, że jestem posiadaczką grubych i ciemnych włosków, które bardzo szybko odrastają. 5 lat temu postanowiłam wybrać się na pierwszy zabieg depilacji pach. Przez ten czas odrosło kilka pojedynczych cieniutkich włosków, więc poszłam na zabieg przypominający. Od tego momentu rozpoczęłam również depilację na łydki. Kilka miesięcy później rozpoczęłam zabieg pozbycia się owłosienia na bikini. 

Efekty po depilacji laserowej

Z racji tego, że laser wyłapuje najbardziej ciemne i grube włoski, więc bardzo szybko efekty są zauważalne. Po pierwszym zabiegu na nogi poczułam ulgę, ponieważ nie są już kłujące w dotyku, podrażnione i zostało na nich naprawdę mało włosków. Aby uzyskać efekty na kilka czy nawet kilkanaście lat trzeba wykonać całą serię zabiegów. Tylko wtedy depilacja laserowa będzie skuteczna. To, że włoski Wam przestaną rosnąć po 3 czy 4 zabiegu to nie znaczy, że za kilka miesięcy nie odrosną. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić pełną serię zabiegów dla utrwalenia efektu.

 

Co ile depilacja laserowa?

Tak jak wyżej wspomniałam, tylko cała seria zabiegów pomoże Wam trwale pozbyć się owłosienia. Odstępy między zabiegami depilacji laserowej wynoszą ok. 5-7 tygodni. Dlatego warto wybrać się na nie jesienią/zimą, ponieważ podczas trwania depilacji nie można się opalać. 

Czy depilacja laserowa boli?

Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest kwestią indywidualną, jednak nie jest to zabieg bezbolesny. Podczas działania lasera odczuwam wbijanie maleńkich igiełek. Miejsce jest schładzane, aby ból był znośny. Niektóre obszary są bardziej bolesne, drugie mniej. Z mojego doświadczenia depilacja pach jest najmniej bolesna. Jeśli chodzi o nogi, to na kości piszczelowej boli i bliżej kostek. Natomiast bikini boli w zasadzie jedynie na wzgórku. 

Depilacja laserowa – który laser wybrać?

Jedne z najskuteczniejszych laserów to Lightsheer Duet, którym robiłam pachy i nogi. Natomiast ze względu na odczuwanie bólu, bikini postanowiłam zrobić Vectusem, który jest nieco bardziej komfortowy jeśli chodzi o ból.

Gdzie depilacja Warszawa? Gdzie depilacja laserowa Kielce? Mogę Wam polecić dwa salony, które zajmą się Wami na wysokim poziomie. Lightsheer Duet robiłam w sieci salonów Laser DeLux, natomiast Vectus w Warszawie w salonie Spire Clinic

Uwaga! Nie nabierajcie się na tanie depilacje laserowe IPL, które bezboleśnie usuwają włoski. Zaoszczędzicie połowę pieniędzy, ale efekt będzie krótkotrwały. 

ile kosztuje depilacja laserowa

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny są różne w zależności od gabinetu. Często są promocje np. na Dzień kobiet. Gdy wróciłam na zabieg przypominający do Laser DeLux, to dostałam dużą zniżkę na nowy pakiet. Nie pamiętam już dokładnie, ale bodajże zamiast 1400 zł zapłaciłam 960zł. Jeśli interesuje Was zniżka na depilację laserową w salonie Laser DeLux, to powołując się na mnie (info na email) dostaniecie 50% zniżki na pierwszy zabieg! W Spire Clinic trafiłam na świetną promocję i zamiast 1100zł za 4 zabiegi bikini głębokiego, zapłaciłam 650zł! Warto polować na takie okazje. 

Czemu depilacja laserowa nie działa?

Spotkałam się z opiniami, że na niektóre kobiety depilacja laserowa nie działa. Powodów może być kilka.

Kiedy depilacja laserowa nie działa?

  • Być może miałaś za duże odstępy w pakiecie depilacji?
  • A może masz problemy zdrowotne, które zaburzają właściwe działanie lasera?
  • Czy masz nieuregulowane hormony?
  • A może wybrałaś niewłaściwy laser?
  • Być może przyjmujesz leki, witaminy lub zioła światłoczułe?
  • Może masz infekcje wirusowe lub grzybicze?
  • Być może masz jasne włoski, których nie wychwytuje dany laser?

Przed zabiegiem jest konsultacja z kosmetologiem, więc na pewno rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Depilacja laserowa dla blondynek

Tak jak napisałam wyżej, te dwa lasery, o których wspomniałam, wychwytują ciemne i grube włoski. Ale czy to znaczy, że blondynki nie mogą poddać się zabiegowi laserowej depilacji? Otóż mogą. Na rynku są dostępne skuteczne lasery, które działają nawet na opaloną skórę i wychwytują też jasne, cienkie włoski. Z tego co widziałam to właśnie klinika Spire Clinic oferuje taki laser. Warto o nim chociaż poczytać. 

Jak wygląda depilacja laserowa bikini głębokiego

Wiele kobiet ma opory przed pójściem na depilację okolic intymnych. Ja również się wstydziłam. Nie macie się jednak czego obawiać, podobnie jak z wizytą u ginekologa, ponieważ specjalista nie robi tego pierwszy raz i bardzo często widzi nagie miejsca intymne. Wybierając dobry salon, możecie mieć pewność, że wszystkie przebiegnie dokładnie i bez wstydu. 

Bikini głębokie obejmuje wzgórek, wargi, pachwiny oraz szparę pośladkową. 

I to chyba tyle na ten moment. Jeśli macie jakieś pytanie, śmiało piszcie!