Dlaczego warto podróżować? Moje 5 powodów

 

Jeszcze kilka lat wstecz nawet bym nie pomyślała, że kiedyś będę wypoczywać pod palmami w dotąd nieznanym Omanie czy podziwiać piękne widoki na Lazurowym Wybrzeżu. W większości przypadków, pierwszy raz gdy ktoś spędzi wakacje za granicą, po prostu się w to wciąga i chce więcej. Nie chodzi o to, że będziemy pragnęli latać ciągle to w bardziej odległe miejsca, ale po prostu poznawać nowe. Dla mnie osobiście Europa jest piękna i wiem, że jeszcze wiele miejsc chciałabym w niej odwiedzić. W styczniu byłam pierwszy raz w Rzymie i..byłam zachwycona! Co nie zmienia faktu, że poza Europą (byłam aż 3 razy 😀 ) nie czuję się świetnie, wręcz przeciwnie bo kraje arabskie mnie jakoś dziwnie fascynują, podobają mi się. Bez wnikania w kulturę, bo to kontrowersyjny temat.

Poniżej chciałabym Wam przedstawić moje 5 powodów dlaczego warto podróżować.

Dlaczego warto podróżować?

1. Odkrywanie nowych miejsc

Uwielbiam odkrywać nowe kraje! Zobaczenie na własne oczy tego, co do tej pory mogliśmy zobaczyć w tv czy na zdjęciach jest po prostu świetnym uczuciem. Fajnie wyrobić sobie własne zdanie na temat danego miejsca. Uwielbiam planowanie podczas podróży i jak zwykle tekst „cholera, znowu za mało czasu aby zobaczyć to wszystko!”. Wsiadam z zaciekawieniem do samolotu i jaram się co mnie nowego czeka, jakie będzie to miejsce, czym nas zaskoczy? Kocham to uczucie, gdy wiem, że zaraz odkryję nowe miejsce. 

2. Podziwianie piękna świata

Każda podróż w jakimś momencie daje mi po prostu szczere „WOW”. Uważam, że świat jest piękny. Lubię po prostu usiąść i zachwycać się jakimś obłędnym widokiem, jednocześnie nie dowierzając, że w ogóle tam jestem 🙂 .

życie jest piękne dubaj
 

3. Poznawanie innych kultur

Ooo.., jak ja to lubię. Nie jestem może jakimś wybitnym podróżnikiem, nie czytam książek podróżniczych, jedynie czasami blogi. Ja po prostu lubię obserwować i przypatrywać się jak ludzie się zachowują, jakie mają zwyczaje, jak się ubierają, jak wygląda ich codziennie życie i jakie zasady panują w danym kraju. Dla mnie to jest bardzo ciekawe.

4. Ucieczka od codzienności

Zapewne znacie te momenty, gdy patrzycie przez okno i macie takie „eh, znowu ta sama szarość dnia, zaraz znowu do pracy” i to oznacza, że to idealny moment aby gdzieś wyjechać i zmienić po prostu otoczenie. Czasami nawet weekendowy wypad w góry czy nad Bałtyk, pozwala poczuć nam się lepiej i naładować się pozytywną energią. A jeśli szary widok za oknem zamienimy na piasek i palmy to możemy być już naprawdę wdzięczni, że mamy taką możliwość. 

5. Kolekcjonowanie wspomnień

Wspomnień nikt tam nie zabierze i dlatego warto podróżować. Jedne z moich wspaniałych wspomnień to te podczas wakacji w Omanie, które wybrałam w biurze podróży Itaka. Kolejne zagraniczne wakacje również planuję z tym biurem, ale jeszcze się waham co do kierunku. Jeśli również jesteście ciekawi jakie oferty przygotowała dla Was Itaka, zajrzyjcie na ich stronę: Oferta ITAKA

Zapraszam do wpisów o moich wakacjach w Omanie: Co zwiedzić w Salalah? Wakacje w Omanie oraz Czy warto lecieć do Omanu? Moje wakacje z Itaką w Omanie – Salalah. Dużo pytań i wskazówek

Dlaczego warto podróżować? Mam nadzieję, że tym wpisem pokazałam Ci wystarczające powody dla których zdecydowanie warto podróżować 🙂