Gdzie zjeść w Kielcach?

Po dwóch latach przyszła pora na polecenie nowych miejsc na mapie Kielc. Co chwilę otwierają się nowe miejscówki, więc kilka świetnych muszę Wam polecić. Knajpki z poprzedniego wpisu z 2015 roku są jak najbardziej nadal aktualne. No to ruszamy!

Zobacz także: Gdzie tanio i dobrze zjeść w Kielcach część 1

Pyszny lunch i desery w Kielcach

Niedawno otwarta miejscówka Plac Cafe mieszcząca się przy najdłuższej ulicy w Polsce, czyli Sienkiewicza, a dokładniej przy Placu Artystów. W Plac-u możemy zjeść śniadania, lunche, desery czy napić się kawy. Ostatnio wybrałam tam panini BBQ i lemoniadę. Było pysznie! Wczoraj natomiast spróbowałam sernik z białej czekolady i kawę. Również nie mam zastrzeżeń. 

Taki zestaw ze zdjęcia dla jednej osoby wynosi: kanapka + sałatka 15 zł, lemoniada 9 zł. 

plac cafe kielce

Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Calimero Cafe mieszczące się na Promenadzie Solnej. Można tam zjeść śniadanie, lunch, deser, napić się koktajlu bądź kawy. Wszystko ładnie podane i dobrze smakujące. 

Zestaw śniadaniowy serwowany jest do godziny 14:00. Sałatka z sokiem i kawą kosztowała 19,99zł, natomiast omlet z owocami, sokiem i kawą kosztował 22 zł. 

calimero cafe kielce solna

Gdzie zjeść najlepszą pizzę w Kielcach?

Pizzerii w Kielcach jest całe mnóstwo, co chwilę powstają nowe, aczkolwiek tylko kilka z nich jest naprawdę godnych polecenia. Co prawda w Kielcach nie znalazłam tradycyjnej włoskiej pizzy, ale mogę polecić dwie, które są naprawdę dobre. Pierwszą z nich jest Pizza pod 3, mieszcząca się na ulicy Sienkiewicza 3. To chyba moja ulubiona pizzeria w Kielcach. Ceny też są bardzo przystępne. Gorąco Wam polecam odwiedzić to miejsce. 

Kolejnym miejscem godnym polecenia jest pizzeria Roadway mieszcząca się przy ulicy Prostej 45. Pizzeria oferuje pizzę z pieca opalanego drewnem. Cienkie ciasto, lekko chrupiąca, więc warto spróbować. Tym razem zamówiliśmy dużą pizzę z szynką i zapłaciliśmy 25 zł. 

dobra pizza kielce

najlepsza pizza kielce

Najlepsze lody w Kielcach

Jeśli chodzi o najlepsze lody w Kielcach to bez wątpienia będzie to lodziarnia Bosko – Lody produkcji własnej, mieszcząca się na kieleckim rynku przy rogu ulicy Koziej. Kolejki po lody mówią same za siebie, są zawsze ogromne. W lokalu codziennie są serwowane inne smaki lodów. Można spróbować takich smaków jak irysowe, krówkowe, twix, kinder jajo, sorbety, piernik z truskawkami, wafelkowe i wiele innych.

Czy pomyśleliście, że na zdjęciach jest tylko jedna gałka loda? Jest ogromna, a kosztuje 3,50 zł plus słodki wafelek za 1 zł. Mniam!

bosko lody kielce