4 dni na Lazurowym Wybrzeżu – co zwiedzić? Nicea

W kwietniu wybraliśmy się do Francji na Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy tam łącznie 4 dni, ale tak naprawdę na poznawanie miasta było mniej czasu. Pierwszego dnia opóźnił nam się lot i na miejscu byliśmy około godziny 18, więc na zwiedzanie nie było czasu. Dojechaliśmy do centrum Nicei, znaleźliśmy tylko nasz hotel i sklep, aby zrobić zakupy na śniadanie. 

Zaś kolejnego dnia wyruszyliśmy aby zwiedzić jak najwięcej. Około 3 godzin spędziliśmy na zwiedzenie Nicei (oraz kilka godzin czwartego dnia), a następnie ruszyliśmy do Monako, ale o tym w kolejnym wpisie. Nasz nocleg był w centrum, więc wszędzie poruszaliśmy się pieszo. Mijając krótkie uliczki, dotarliśmy do Place Massena, czyli głównego placu Nicei. Z tego miejsca dotrzeć można między innymi na słynną Promenadę Anglików oraz Wzgórze Zamkowe. Tam też poszliśmy. 

stylizacja z culottami

do czego nosic culotty

co zwiedzić na lazurowym wybrzeżu

place massena

W ten dzień odbywało się jakieś święto sportu, było mnóstwo biegaczy. Sprytnie ominęliśmy tłumy i usiedliśmy nad brzegiem morza śródziemnego. Niestety niebo było zachmurzone i nie mogliśmy podziwiać lazuru wody, ale przynajmniej było około 20 stopni, więc idealnie na zwiedzanie. Plaża w Nicei jest kamienista, więc świetnie sprawdziły się buty sportowe. Następnie ruszyliśmy w stronę wzgórza zamkowego. Stamtąd można podziwiać przepiękne widoki. Samo wzgórze jest dosyć sporym terenem na zwiedzanie. Szkoda, że nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby usiąść i w spokoju podziwiać widoki. Było dużo turystów. Z jednej strony wzgórza widać między innymi Promenadę Anglików i lotnisko a z drugiej port. 

plaża w nicei

plaża w nicei

wzgórze zamkowe nicea

napis i love nice

wzgórze zamkowe

wzgorze zamkowe nicea

port nicea

zwiedzanie nicei

kurtka skórzana bershka, spodnie cullotty h&m, bluzka h&m, okulary tiger, plecak stradivarius, buty new balance

Ostatniego dnia naszego pobytu na Lazurowym Wybrzeżu, wymeldowaliśmy się z hotelu i zmierzyliśmy w kierunku Soboru św. Mikołaja. Jest to piękna cerkiew, wspaniale ozdobiona, więc przykuwa uwagę z daleka. Następnie spacerowaliśmy Promenadą Anglików. Na końcu promenady znajduje się lotnisko. Gdybyśmy mieli więcej czasu, na pewno poszlibyśmy piechotą, gdyż jest to 8 km. Ale zrobiliśmy może 2 km i musieliśmy pojechać autobusem, bo „czas nas gonił”. 

Nicea jest świetnym miejscem na zwiedzanie i podziwianie pięknych widoków. Moim zdaniem 1-2 dni wystarczą na zobaczenie wszystkich atrakcji tego miejsca. 

co nosić do culottów

spodnie cullotty new look, kurtka zara, buty new balance, bluzka h&m, okulary tiger

sobór św mikołaja

sobór nicea

promenada anglików

plaża w nicei

morze srodziemne

promenada anglikow

promenada anglikow