Naturalny sposób na chore zatoki

Długo zastanawiałam się, czy dodać ten wpis, ale jeśli może on komuś pomóc, to czemu nie? W moim przypadku, dolegliwości związane z chorymi zatokami zaczęły się nagle, w zimę ponad rok temu. Nigdy nie miałam z nimi problemu, dlatego też nie bardzo wiedziałam, czy to na pewno to. Chodziłam przez długi czas do lekarzy i jednocześnie szukałam, każdej wskazówki w internecie jak się wyleczyć. Miałam robione prześwietlenia, z których nic ważnego nie wynikało. Lekarze przepisywali całą masę lekarstw, w których znalazły się również antybiotyki, brałam ich chyba cztery. Na kolejne antybiotyki i wydawanie kilkuset złotych nie miałam już ochoty. Próbowałam wszystkich możliwych sposobów, żaden nie przynosił efektów. Szukałam, jaki jest naturalny sposób na chore zatoki. Ostatnią deską ratunku, okazał się być zestaw Sinus Rinse do płukania zatok, który nie jest tani, ale po przeczytaniu masy pozytywnych opinii w końcu się zdecydowałam. 
 
domowe sposoby na chore zatoki
W aptekach znajduje się kilka zamienników, ale czytałam, że nie są one tak skuteczne jak zestaw Sinus Rinse. Podstawowy zestaw składa się z plastykowej buteleczki oraz pudełeczka z saszetkami zawierającymi chlorek sodu i wodorowęglan sodu do rozpuszczenia. 
płukanie zatok
Sposób użycia Sinus Sinse: 
Do buteleczki wlewamy przegotowaną i ostudzoną wodę, aby była minimalnie ciepła. Następnie wsypujemy jedną saszetką proszku i trzęsiemy buteleczką, aby się rozpuścił. Możemy użyć mikstury, czyli przystawiamy otwór do jednej dziurki nosa i naciskamy, aby woda wyleciała drugą dziurką. Podczas wykonywania należy, równomiernie oddychać, mnie to nie wychodzi, więc otwieram buzię i mówię „aaaa” 🙂 Należy pamiętać, że nieumiejętne użycie zestawu, może mieć złe dla nas skutki np. zatkane uszy lub o wiele gorsze.  
naturalny sposób na chore zatoki
naturalny sposób na chore zatoki
Należy pamiętać, że Sinus Rinse, nie wyleczy nas, ale może łagodzić objawy. Ja używam zestawu, wtedy gdy widzę, że zaczyna się katar lub mam zatkany nos. Wtedy po dwóch dniach jest o wiele lepiej. Ostatnio dokupiłam kolejny zestaw uzupełniający. Jest to naturalny sposób na chore zatoki.
 
Wskazania do stosowania zestawu Sinus Rinse?
– alergie, katar sienny,
– zapalenie zatok, zapchany nos,
– katar,
– podrażnienie nosa spowodowanego zanieczyszczeniami np. kurz, pył.
 
Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach.
 
To nie jest wpis sponsorowany.