Wakacje na Cyprze 2015 – #2 Ayia Napa, Fig Tree Bay, Kavo Greko, Blue Lagoon

Dzisiaj kolejny wpis z naszych wakacji na Cyprze. Tutaj możecie zobaczyć pierwszą część KLIK.
Planując nasze wakacje, rozeznaliśmy się trochę w terenie i wiedzieliśmy, że niedaleko naszego hotelu (15 min piechotą) jest jedna z najpiękniejszych plaż w regionie czyli słynna Fig Tree Bay. Plaża co prawda była cała zaludniona, ale znaleźliśmy ciekawe miejsce gdzie było tylko kilka osób. Mieliśmy kawałek plaży i trochę kamieni, gdzie mogłam obserwować raki.

Idąc jednak w przeciwną stronę od Fig Tree Bay, natchnęliśmy się na inne mniejsze plaże, ale nie były one już tak urokliwe.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do popularnej miejscowości Ayia Napa, które słynie z imprez. Ayia Napa beach również okazała się bardzo urokliwa.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w parku narodowego Kavo Greko, które znajduje się między Ayia Napą a Protaras. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto lubi poczuć trochę adrenaliny, a mówię tu o skakanie do wody ze skał.

Pod koniec naszego pobytu na Cyprze, zwiedziliśmy trochę naszej okolicy, odwiedziliśmy wzgórze z kościołem Church od Profits Elias oraz wybraliśmy się na rejs statkiem i mogliśmy pływać w Blue Lagoon. Woda ma piękny lazurowy kolor, nawet nie musiałam używać filtrów aby uzyskać piękny efekt zdjęć. Tak było naprawdę 🙂