NOWY WYGLĄD MOJEGO BLOGA / Jak zrobić szablon?

Jak widzicie na blogu zaszły całkiem spore zmiany. Z efektu jestem bardzo zadowolona. Został zmieniony nagłówek na dużo bardziej przejrzysty, oraz kilka istotnych elementów, dzięki czemu blog jest teraz bardziej dopracowany i spójny. Pozostałam wierna biało-czarnej kolorystyce z różowymi akcentami. Jak Wam się podoba nowa odsłona mojego bloga?
Za całość chciałabym podziękować przemiłej Marcie, która zaproponowała, że wykona dla mnie nowy design bloga. Jeśli ktoś się zastanawia nam zmianą szablonu, to polecam Wam tę dziewczynę. Wszystko jest zrobione według waszych potrzeb, w dodatku bardzo szybko. Ja, na nowy wygląd bloga czekałam niecały dzień. Przez cały czas byłyśmy w kontakcie mejlowym, aby każdy szczegół był dopracowany wedle moich potrzeb. Jedną z ważniejszych rzeczy o których muszę wspomnieć jest to, że szablon jest robiony przez Martę całkowicie za darmo! Jedyne co musicie zrobić, to napisać do niej wiadomość na e-mail: mart.jun.93@gmail.com .
 
Wszystkie informacje dotyczące oferty Marty znajdziecie klikając na poniższe zdjęcie.
http://www.mart-designing.blogspot.com/
Jak powinien wyglądać blog?
Nawet jeśli nie masz zdolności w kierunku projektowania tego typu rzeczy, to sama możesz stworzyć prostą szatę graficzną Twojego miejsca na blogspocie, pamiętając o kilku ważnych rzeczach. Zakładając bloga koniecznie musisz zadbać o jego schludny i czytelny design. Nie pozwól, aby wygląd bloga przytłoczył całą jego zawartość. Szablon ma być otoczką treści i zdjęć prezentowanych na blogu, a nie na odwrót. Po pierwsze, zadbaj o ciekawy, ale jednocześnie czytelny nagłówek bloga. Mimo, że może nie posiadasz zdolności w tej dziedzinie, to z prostym programem graficznym na pewno sobie poradzisz. Po drugie, wybierz jasne, najlepiej białe tło z ciemną czcionką tekstu. Dodaj jakieś akcenty (np. tytuł posta) w ulubionym kolorze. Nie szalej zbytnio z tłem w kwiatki, kursorami myszy w kształcie ptaszków czy serduszek itp. Uwierz, że to tylko rozprasza w odbieraniu przez czytelnika prezentowanej przez Ciebie treści, a przecież nie o to chodzi. Należy także pamiętać, aby treść zawarta w poście była bez błędów językowych i oczywiście zrozumiała dla czytelnika. Dodawanie emotikonek (np. :P, ;), ;/) niestety, ale także zakłóca czytelnikowi odbiór treści na blogu. Kolejną istotną sprawą jest to, aby umieszczać duże i wyraźne zdjęcia o jednakowej szerokości. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, nie martw się, nawet zwykłą cyfrówką lub telefonem możesz zrobić ciekawe zdjęcia. Wystarczy się trochę postarać. Natomiast jeśli chodzi o pasek boczny i wszelkie informacje to zastanów się czy np. gadżet akwarium z rybkami jest tak bardzo potrzebny na Twoim blogu? Tak, wiem, że karmienie kolorowych rybek jest fajne (sama na początku prowadzenia bloga posiadałam ten gadżet), ale radziłabym je pozostawić w domowym zaciszu, a skupić się na umieszczeniu niezbędników. Koniecznie umieść swój adres mejlowy, najlepiej napisany normalną czcionką, żeby nikt nie miał wątpliwości czy to c czy e, t czy może l. To szczegół, ale czasem może utrudnić kontakt. Wiem to z własnego doświadczenia. Umieść skróty do swoich stron, ale nie koniecznie musisz umieszczać gotowe widgety, które oferują dane portale. Napis czy logo w zupełności wystarczą, aby nas przekierować do naszego profilu.
I to chyba tyle z mojej strony. Pamiętajcie, że wygląd bloga musi być przejrzysty i czytelny dla odbiorcy. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wyglądu bloga, piszcie!